SportVis™

Indikace

1. podvrtnutí (distorze) kotníku
2. tenisový loket (laterální epikondylalgie)
3. tendopatie rotátorové manžety paže
4. bolestivost Achillovy šlachy
5. bolestivý úpon čéšky pod kolenem

Aplikace

doporučuje se do 48 hodin od zranění a do 2 – 3 dnů se dává druhá injekce
celkem tedy 2 injekce

Cena:

2.000,-- Kč za 1 injekci

SportVis™

Sportvis je určený k léčbě akutních poranění měkkých tkání a vazů (distorzí hlezna) a chronických úponových bolestí. Výrazně urychluje hojení, snižuje bolestivost a zlepšuje pohyblivost.

SportVis

Princip léčby

SportVis™ obsahuje biokompatibilní kyselinu hyaluronovou o vysoké čistotě určenou k aplikaci do oblastí s poškozenými měkkými vazivovými tkáněmi. Po aplikaci do okolí poškozených struktur vytváří s fibrinovými vlákny komplex SportVis™ - fibrinová matrix, který:

  • poskytuje fyzické zpevnění
  • urychluje hojení
  • omezuje zánět
  • mírní bolest

Komplex SportVis™ – fibrinová matrix

Komplex má gelovou strukturu a jeho přítomnost napomáhá obnově a správné orientaci vazivových vláken v hojící se tkáni. Tím napomáhá vzniku funkčně hodnotné jizvy; brání nežádoucímu ztluštění nově se utvářejících struktur v místě poranění nebo přetížení.

Použití hyaluronové kyseliny po operacích šlach a u tendinopatií

Vědci z univerzity v Pesaře zveřejnili v květnu 2014 přehled odborné literatury hodnotící použití hyaluronové kyseliny (HA) při pooperačním ošetření šlach a při léčbě tendinopatií (úponová bolest Achillovy šlachy). Prakticky ve všech experimentálních studiích, které sledovaly použití HA, byly zjištěny přínosy tohoto postupu (snížená tvorba jizevnaté tkáně a granulací po chirurgické léčbě šlach, méně srůstů, nižší blokování pohybu šlachy v jejím průběhu a také kvalitnější zhojení tkání).

Kyselina hyaluronová (HA) byla zatím použita jen v omezeném rozsahu v rámci běžné klinické praxe. Při použití HA po chirurgických zákrocích na šlachách ohybačů prstů ruky bylo dosaženo většího rozsahu pohybu a lepší funkce prstů spolu s dřívějším návratem pacientů do práce a k běžným denním aktivitám. Obdobně, pacienti s poruchami šlachového aparátu v oblasti lokte, čéšky nebo ramene měli nižší úroveň bolesti a významně zlepšenou funkci končetin. Pozitivní účinek HA je připisován její protizánětlivé aktivitě, zlepšené obnově buněčné i kolagenní složky měkkých tkání, vedle jejích lubrikačních účinků v průběhu šlach.

Zdroj: Biomed Res Int. 2014;2014:783632. doi: 10.1155/2014/783632. Epub 2014 May 8. The use of hyaluronic acid after tendon surgery and in tendinopathies.Abate M,Schiavone C,Salini V. Author information: Department of Medicine and Science of Aging, University G. d'Annunzio, Chieti-Pescara, Via dei Vestini 31, 66013 Chieti, Italy.

Objednejte se k nám